Register
درباره بيمه مهندسي مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
جمعه ، 26 آذر 1389 ، 18:59

درباره بيمه مهندسي

بيمه مهندسي تضمين كننده سرمايه در بخش خصوصي و عمومي بوده و رونق چرخه اقتصادي مي باشد.

اين بيمه كليه‌ افراد ذي‌نفع‌ در ط‌رح‌هاي زير بنايي‌ ، عمراني‌ و صنعتي اعم‌ از صاحبكار، پيمانكار "اصلي‌ و فرعي"، مهندسين‌ مشاور، را در صورت‌ بروز حوادث‌ تحت پوشش قرار داده و خسارات‌ مادي‌ مورد بيمه‌ و غرامت‌ ناشي‌ از مسئوليت‌ مدني‌ دست‌اندركاران‌ اجرايي‌ در قبال‌ اشخاص‌ ثالث‌ را جبران مي‌نمايد.بيمه با ايجاد امنيت خاطر و آرامش روحي ، نگراني ناشي از حوادث ناگهاني و پيش بيني نشده را در اذهان كمرنگ كرده و از اين طريق به روان شدن چرخه كار و زندگي كمك مي نمايد . بدون پشتوانه و حمايت پوششهاي بيمه اي ، فعاليت بخشهاي مختلف اقتصادي نيز همراه با بيم و عدم اطمينان خواهد بود . با توجه به اينكه يكي از عوامل بنيادي در رشد و توسعه (امنيت سرمايه) مي باشد و اين امر نيز بدون وجود بيمه تحقق نخواهد يافت ، شركت سهامي بيمه ايران با توانائي پذيرش انواع پوششهاي بيمه اي و با هر سرمايه ، تلاش نموده است تا ضمن ايجاد امنيت در سرمايه گذاري ، گامي موثر در ايجاد خدمت بهتر به بيمه گذاران محترم بر دارد .

 

زير شاخه هاي بيمه مهندسي عبارتند از:

كالا،ماشين آلات و تجهيزات:

اين بيمه‌ خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را كه در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسكلت فلزي در كارگاه‌هاي كوچك و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و كاغذ، چرم، كاشي‌سازي، صنايع وابسته به كشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

رشته بيمه مهندسي كالا،ماشين آلات و تجهيزات مشتمل بر 6 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:

تمام خطر نصب (EAR)

اين بيمه خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را كه در حين اجراي عمليات نصب و يا مونتاژ انواع ماشين‌آلات و تجهيزات و نيز نصب هر گونه سازه با اسكلت فلزي در كارگاه‌هاي كوچك و بزرگ صنعتي، صنايع خودرو‌سازي، شيميايي، فولاد، غذايي، چوب و كاغذ، چرم، كاشي‌سازي، صنايع وابسته به كشاورزي و همچنين سيستم‌هاي مخابراتي، ابزارهاي دقيق آزمايشگاهي، نيروگاه‌ها، پروژه‌هاي انتقال آب، گاز و خطوط انتقال نيرو را تحت پوشش قرار مي‌دهد

شكست ماشين‌آلات (MB)

بيمه شكست ماشين‌آلات يكي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. ماشين‌آلات و تاسيسات موجود در يك كارخانه، كارگاه كه براي خريد و نصب و راه‌اندازي آنها سرمايه‌گزاري كلان صورت گرفته جزو مورد بيمه در اين بيمه محسوب مي‌شود، به عنوان مثال نيروگاه‌هاي توليد برق، دستگاه‌هاي توزيع برق كه در پست برق و خطوط انتقال نيرو قرار دارند، كليه ماشين‌آلات توليد و تجهيزات كمكي آنها از قبيل ماشين ابزار، ماشين‌هاي كاغذسازي، پمپ‌ها، كمپرسورها، مخازن لوله‌كشي و ... مي‌توانند تحت پوشش بيمه قرار گيرند.

ماشين‌آلات و تجهيزات پيمانكاران (CPM)

اين بيمه تمامي خسارت‌هاي وارد شده به ماشين‌آلات و تجهيزات پيمانكاران مانند لودر، بولدزر، سايدبوم، جرثقيل و ... را كه به عنوان ابزار كار پيمانكاران مي‌باشند جبران مي‌نمايد.

فساد كالا در سردخانه (DOS)

اين بيمه خسارت‌هاي وارد به كليه كالاهاي قابل نگهداري در سردخانه‌ها از قبيل مواد پروتئيني، ميوه‌جات، فراورده‌هاي لبني و نيز شيميايي و داروئي را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

تجهيزات الكترونيك (EE)

اين بيمه خطرات وارد به انواع تجهيزات الكترونيكي مورد استفاده در كارگاه‌هاي صنعتي، صنايع، لوازم پزشكي و آزمايشگاهي، لوزم اداري، سيستم‌هاي هشداردهنده، تجهيزات بيمارستاني، دستگاه‌هاي كنترلي، تجهيزات مربوط به سينما و فيلمبرداري، دستگاه‌هاي تست مواد، تجهيزات گيرنده و فرستنده، كامپيوتر و مانند آنها را تحت پوشش قرار مي‌دهد.

عدم‌النفع ناشي از شكست ماشين‌آلات (MLOP)

بيمه عدم‌النفع ناشي از شكست ماشين‌آلات يكي از بيمه‌هاي دوره بهره‌برداري است. خسارت ايجاد شده از عدم حصول سود ناخالص ناشي از شكست ماشين‌آلات، تجهيزات و تاسيسات در اين بيمه تحت پوشش قرار مي‌گيرد.

پيمانكاران:

اين بيمه‌ خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را در حين اجراي پروژه‌هاي عمراني و زير بنايي و عمليات ساختماني انواع سازه از قبيل ساختمان‌هاي مسكوني، اداري، برج‌ها، كارخانجات، سيلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌هاي آبياري و زهكشي، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌كشي فاضلاب، مخازن آب، موج‌شكن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد مي‌دهد.

رشته بيمه مهندسي پيمانكاران مشتمل بر 1 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:

تمام خطر پيمانكاران (CAR)

اين بيمه خسارت‌هاي فيزيكي، غيرقابل پيش‌بيني و ناشي از حادثه را در حين اجراي پروژه‌هاي عمراني و زير بنايي و عمليات ساختماني انواع سازه از قبيل ساختمان‌هاي مسكوني، اداري، برج‌ها، كارخانجات، سيلوها، راه‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، سدها، پروژه‌هاي آبياري و زهكشي، تونل‌ها، پل‌ها، لوله‌كشي فاضلاب، مخازن آب، موج‌شكن‌ها و مانند آن را تحت پوشش قرارد مي‌دهد.

سازه ها:

اين بيمه خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، كانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شكن و اسكله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.

رشته بيمه مهندسي سازه ها مشتمل بر 2 زيررشته مي‌باشد كه عبارتند از:

عيوب اساسي و پنهان ساختمان يا تضمين كيفيت ساختمان (LDB)

بيمه عيوب اساسي و پنهان ساختمان به منظور پوشش خطرات احتمالي ناشي از موارد تحت مسئوليت مهندسين ناظر، طراح، معمار و محاسب براي ساختمان تكميل شده صادر مي‌شود. اين بيمه در زمان فروش ساختمان به خريدار تحويل داده مي‌شود.

ريسكهاي تكميل شده ساختماني (CECR)

اين بيمه خسارت‌هاي وارد به انواع سازه‌هاي احداث شده را در زمان بهره‌برداري از قبيل ساختمان‌ها، برج‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن، فرودگاه، كانال‌هاي آبياري، پل‌ها، تونل‌ها، سدها، موج‌شكن و اسكله،‌ خطوط لوله آب، نفت، گاز، فاضلاب و نيز انبارها و معادن تحت پوشش قرار مي‌دهد.

آخرین بروز رسانی مطلب در شنبه ، 27 آذر 1389 ، 12:48
 

منوی جانبی